Annet

God jul og godt nytt år til alle våre medlemmer

God jul og godt nytt år til alle våre medlemmer

Hilsen fra vår formann, Finn Hele Stene

"Hei alle, 2021 er snart over. Dette året vil være et år som går inn i VIHF sin historie der anlegget har fått et betydelig løft. Med Odd og Bjarne i spissen har det blitt lagt ned utrolig mange dugnadstimer: Ny 250 meter passbane, oppvarmingsbane, collecting-ring, ny tribune, parkeringsplass og oppgradering av bygningsmassen ++. Vi fikk kun arrangert et stevne i vinter før pandemien satt en stopper for videre arrangement utover våren. Heldigvis åpnet det såpass opp til sommeren at vi fikk arrangert NM. Og for et NM det ble. I fantastiske rammer med flott vær fikk vi vist frem det nye flotte anlegget vårt til resten av Norge. Var mange gode tilbakemeldinger fra rytterne, om vi ser bort fra starten med lavtflygende jagerfly. Våre ungryttere gjorde en sterk prestasjon og hele tre stykker vart nominert til Årets sportsrytter. Dette var Ingrid Sofie Krogsæter, Grete Fostervoll Flemmen og Sigrid Rypdal Gjul. Dette er sterkt! Vi fikk også endelig tildelt Æresmedlemskap, under medlemsfesten i november, til Helge Ellingseter og Bjørn Kjersem, som på hver sin måte har bidratt sterkt til at VIHF er den foreningen den er i dag. Helge som tidlig vart nasjonaldommer og har dømt utallige stevner. Han stod sentralt i opplæring av lokallagsdommere, var stevneleder i mange år og har bidratt på andre viktige områder av drifta. Bjørn er den som introduserte Islandshesten til mange av oss og åpnet øynene våre for hvor unik denne hesterasen er. Han var med å skape god kontakt med hestemiljøet på Island. Gården til far hans, Nils, vart i tidlig fase av foreningen et samlingspunkt der vi benytte ‘gamlestova’’ som klubbrom og gården var som et lokalt senter for det voksende islandshestmiljøet. Markerte seg tidlig som rytter i høyt internasjonalt nivå. Mange har fått hjelp av og opplevd hans unike hestekunnskap. Mye mer kunne vært sagt om begge.

Neste år er det et tett program med mange stevner og vi skal videreutvikle anlegget vårt. Så får vi håpe at Delta og Omikron snart er historie og at vi kan bruke energien på det vi så gjerne vil. Ri sammen og delta på stevne, og få til fellesturer etc. Tusen takk til dere alle som har bidratt slik at alt som er nevnt over har blitt mulig.

Ønsker dere alle en fredfull jul og et godt nytt år!"

Vedlegg

Flere nyheter