Sport

Norgesmesterskap 2019 - Uttagninger

Norgesmesterskap 2019 - Uttagninger

Uttagningsresultat: 

F1 senior:

Stian Pedersen/Noi fra Jakobsgården  –  5.plass i uttagning og A-finaleplass 6,47

Aasa Kristin Sandøy /Tiska fra Kleiva – 4,03

Ingrid Marie Larsen / Dimmey fra Jakobsgården – 4,63

 

F1 ungrytter:

Amanda Waagan Lillerovde / Otri fra Jakobsgården– 5.plass etter uttagning og A-finaleplass med 5,60

Ingrid Sofie Krogsæter / Vigri fra Rørvik – 2.plass ette ruttagning med 5,93

Ørjan lien Våge / Alfator fra Prestbæ – 8.plass etter uttagning og b-finaleplass med 5,10

Celine Berild Vold / Eyrir fra Østbygda – Ledelse etter uttagning og A-finaleplass med 6,07

 

F1 junior:

Grete Fostervoll Flemmen / Ida fra Bakka– 2.plass etter uttagning og A-finaleplass med 4,23

 

V1 senior:

Hannes Einar Hauksson / Aria fra Sjøholt – 5,37

Hannes Einar Hauksson/ Nea fra Utstrand – 4,40

Mona Helen Fauske / Ormar fra Jakobsgården – 5,90

Kristin G Sandnes / Petur fra Rørvik – 5,17

Stian Pedersen /Tindur fra Jakobsgården – delt 10.plass ogB-finaleplass med 6,63

Agnes H. Helgadottir/Sigur fra Jakobsgården - delt 10.plass og B-finaleplass med 6,63

 

V1 ungrytter:

Ørjan Lien Våge / Haldir fra Nedrelid – ledelse etter uttagning og A-finaleplass med 6,77

Marte Winther Skorgenes / Godi fra Nerbåen-  delt 10.plass etter uttagning og B-finale plass med 5,80

Lina Bjerke Meisingset / Tindur fra Olafsbergi- 3.plass etter uttagning og A-finaleplass med 6,13

Bjørg Fostervoll Flemmen/Skima fra Hvitanesi – 6.plass etter uttagning og B-finaleplass med 6,00

Bjørg Fostervoll Flemmen/Gandur fra Ågreneset – 5,23

 

PP1 senior:

Stian Pedersen/ Noi fra Jakobsgården – Vinner og norgesmester 7,96

Aasa Kristin Sandøy/ Tiska fra Kleiva – 7.plass med 6,39

Ingrid Marie Larsen / Dimmey fra Jakobsgården- 11.plass med4,48

 

PP1 ungrytter:

Ingrid Sofie Krogsæter/ Vigri fra Rørvik – 6.plass med 5,72

Ørjan Lien Våge/Alfator fra Prestbæ – 10.plass med 5,11

Celine Berild Vold/ Eyrir fra Østbygda – 9.plass med 5,37

 

PP1 junior:

Grete Fostervoll Flemmen/Ida fra Bakka – 3.plass med 2,59

 

T2 senior:

Stian Pedersen/Noi fra Jakobsgården – delt 3.plass etter uttagning og A-finaleplass med 7,33

Ingrid Marie Larsen/ Dimmey fra Jakobsgården – 5,97

 

T2 ungrytter:

Marte Winter Skorgenes /Godi fra Nerbåen – delt 7.plass med 5,70

Bjørg Fostervoll Flemmen/Gandur fra Ågreneset - delt 7.plass med 5,70

 

V1 junior:

Stine Sønderland Viken/ Tigull fra Skjeljavika – Ledelse og A-finaleplass etter uttagningen med 6,33

Vilde Sønderland Viken/Geysir fra Skjeljavika – 2.plass ogA-finaleplass med 5,87

Iver Kornelius Waagan Iversen/Heljar fra Kambi – 8.plass ogB-finaleplass med 5,50

Grete Fostervoll Flemmen /Feykir fra Stall Kjersem – 5,00

 

T7 Barn:

Maiken Berild Vold/Eir fra Kise – 5.plass og A-finaleplass med 5,10

Julie Samseth Stige/Leiknir fra Kristengarden – 4,43 og 12.plass

Maja Sandes Myklebust /Lettir fra Kvistli – 4,20 17.plass

 

V5 barn:

Maiken Berild Vold/Eir fra Kise –

Julie Samseth Stige/Leiknir fra Kristengarden –

Maja Sandes Myklebust /Lettir fra Kvistli –

 

T1 senior:

Hannes Einar Hauksson / Aria fra Sjøholt – 5,90

Hannes Einar Hauksson/ Nea fra Utstrand – 5,80

Mona Helen Fauske / Ormar fra Jakobsgården – 5,90

Kristin G Sandnes / Petur fra Rørvik – 4,57

Stian Pedersen/ Tindur fra Jakobsgården – 11.plass med 7,07

Agnes H. Helgadottir/Sigur fra Jakobsgården- 12.plass med6,90

Aasa Kristin Sandøy /Tiska fra Kleiva – 6,03

 

T1 ungrytter:

Ørjan Lien Våge / Haldir fra Nedrelid –2.plass etter uttagning og A-finaleplass med 6,57

Lina Bjerke Meisingset / Tindur fra Olafsbergi- 3.plass etter uttagning og A-finaleplass med 6,17

Bjørg Fostervoll Flemmen/Skima fra Hvitanesi – delt 9.plass etter uttagning og B-finaleplass med 5,73

Ingrid Sofie Krogsæter/ Vigri fra Rørvik- delt 9.plass etter uttagning og B-finaleplass med 5,73

Celine Berild Vold / Eyrir fra Østbygda - 5,57

Amanda Waagan Lillerovde/Otri fra Jakobsgården – 5,50

 

P1:

Aasa Kristin Sandøy / Tiska fra Kleiva– 9.plass med tiden 28,34

 

P2 senior:

Aasa Kristin Sandøy/Tiska fra Kleiva – 5.plass med 4,63,tiden 9,22

 

P2 ungrytter:

Ørjan Lien Våge/ Alfator fra Prestbæ – 6.plass med 5,30 ,tiden 8,82

 

T1 junior:

Stine Sønderland Viken/Tigull fra Skjeljavika – ledelse i uttagningen og A-finaleplass, med 6,37

Vilde Sønderland Viken/Geysir fra Skjeljavika - delt 10.plass og B-finaleplass med 4,80

Iver Kornelius Waagan Iversen/ Heljar fra Kambi– delt 5.plass og A-finaleplass med 5,50

Grete Fostervoll Flemmen /Feykir fra Stall Kjersem – 4,73

 

Flere nyheter